Kontakty

Motorservis Švec s.r.o.
Temenická 2244/98
787 01 Šumperk
Tel.:


Fax:
+420 583 250 930
+420 583 280 544
+420 583 280 545
+420 583 280 543
mapa

Provozní doba

AUTOSERVIS
po-pa 07-15:30
PRODEJ ND
po-čt 08-17:00
pá 08-16:30

Klima servis

Servis a plnění klimatizace


MOTORSERVIS Švec pro Vás zajistí kompletní servis klimatizace Vašeho vozu. Autoklimatizace je již standardním vybavením vozidel a stejně jako ostatní systémy vyžaduje pravidelnou péči. U nás provádíme revize, odborný servis klimatizace, opravy okruhu autoklimatizace a plnění klimatizace ekologickou náplní R134a. Servis klimatizace zahrnuje komplexní kontrolu a údržbu celého systému. Provádíme opravy zjištěných vad - poškozených trubek a hadic, případnou výměnu řemenů, chladičů a kompresorů.


Pro správnou funkci klimatizace je nutná pravidelná údržba. Vyčištění celého systému a výměna kabinového filtru by měla být provedena 2x ročně, výměna oleje a chladiva nejméně 1x ročně. Servis klimatizace byl měl zahrnovat také kompletní dezinfekci systému klimatizace. Pravidelný servis klimatizace prodlužuje životnost celého systému - předcházíte tak poškozením klimatizační jednotky a chráníte své zdraví před škodlivými mikroorganismy a plísněmi ve Vašem vozidle.


Servis klimatizace trvá přibližně 60 minut dle objemu náplně systému.
Naši technici absolvovali odborná školení a zkoušky v oblasti autoklimatizací, které nařizují normy Evropské unie. Disponujeme moderním zařízením Valeo, pro zajištění profesionální úrovně čištění a plnění klimatizace.


Přehled poskytovaných služeb:

 

  • odsátí a recyklace starého chladiva ze systému klimatizace
  • tlakové zkoušky jednotlivých částí okruhu autoklimatizace
  • aplikace kontrastní UV látky pro odhalení netěsnosti okruhu autoklimatizace
  • detekce úniků chladiva z okruhu klimatizace
  • odstranění úniků ze systému autoklimatizace, kontrola těsnosti okruhu klimatizace
  • plnění klimatizace speciálním olejem
  • plnění klimatizace chladivem R134a
    dezinfekce vzduchových průduchů v autě
  • výměna kabinového (pylového) filtru
 
Ceník servisu autoklimatizací Kč s DPH
Servis autoklimatizace (čištění a plnění okruhu) 360,00
Chladivo R134a (cena za 1g) 1,20
Olej do kompresoru klimatizace (cena za 1ml) 2,40
Kontrastní látka (1 dávka) není vždy nutná 120,00
Výměny či opravy hadic, chladičů, kompresorů (sazba 1h) 360,00

 

 

 

 

 

 

 

Ceník desinfekce interiéru                                       Kč s DPH
Aplikace speciálního spreje s osvěžovačem 300,00
Ultrazvukové vyčištění systému včetně interiéru 700,00

 

 

 

 

ULTRAZVUKOVÉ ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACE

K odstranění nepříjemných zápachů vycházejících z Vaší klimatizace máme připraven kompletní program dezinfekce.  Po uvedení vozu do běžného provozu se bez našeho přičinění na výparníku klimatizace hromadí vlhkost a následně bez našeho dalšího přičinění vznikají v těchto místech různé nebezpečné bakterie a plísně. Výparník je pro tyto mikroorganismy jedním z "nejpřitažlivějších" míst ve Vašem voze. Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí.

Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla. Potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlaní, pálení v oblasti krku. Usazování bakterií a vystavování se nepříznivým vlivům předejdete pouze kompletní dezinfekcí klimatizace.

Kompletní program dezinfekce klimatizace nabízí kompletní antibakteriální čištění na dvou různých úrovních. V obou případech s čištěním autoklimatizace doporučujeme vyměnit pylový filtr. (Pylový neboli kabinový filtr není zahrnut v ceně za dezinfekci)

AIRCO-CLEAN® ULTRASONIC: Ultrazvukové čištění klimatizace.

Je to netoxická, nehořlavá, biologicky odbouratelná čistící kapalina na bázi vodných roztoků a moderních čistících prostředků, který odstraňuje mikroorganismy a dlouho chrání vaší klimatizaci před dalším znečištěním.

Na jakém principu ultrazvuk funguje?

Ultrazvuk je akustické vlnění o kmitočtu vyšším než 20 kHz. Pro čištění je nejrozšířenější používání kmitočtů v rozmezí 20 - 100 kHz.

Proč ultrazvuk čistí?

Velice zjednodušeně řečeno, má-li ultrazvuk dostatečnou intenzitu, vyvolává při průchodu kapalinou jev zvaný kavitace. Ta se projevuje intenzívním kmitáním částeček kapaliny a vznikem, a při opačné polaritě zánikem miniaturních bublinek o velikosti menší než je 5 mikronů. V jejich nejbližším okolí dochází k prudkému nárůstu teploty, tlaku a zrychlení. Tyto jevy velice agresívně narušují mechanickou vazbu znečištění na povrchu čištěného povrchu a ve spojení s vhodným čistícím médiem dochází k jejich odplavování.

Proč čistit ultrazvukem?

Čištění pomocí ultrazvuku má celou řadu výhod. Zejména je to rychlost čistícího procesu, neboť potřebná doba se zkracuje na jednotky, maximálně desítky minut. Pro ultrazvuk neexistují nepřístupná místa, stejně dobře vyčistí tvarově složité zařízení, jako je například výparník klimatizace tak i slepý otvor. Čištění probíhá ve většině případů bez demontáže částí přístrojové desky! Příjemná vůně a čistý vzduch!Dlouho trvající účinek ošetření!Prostředí bez nežádoucích mikroorganismů!

Naše doporučení

Nečekejte na zápach z klimatizace. Pokud se u Vás již objevují potíže typu podráždění očí, pálení v krku nebo nutkání ke kašli, je nejvyšší čas provést dezinfekci okruhu. Obzvláště pokud jste alergik, či máte dispozice k alergickým projevům, nezanedbávejte toto doporučení. Pokud se u Vás tyto reakce neobjevují, myslete i na ostatní spolucestující, obzvláště pak na malé děti.